מערך הסייבר של צה“ל ממשיך להתעצם

קורס חדש יכשיר מנהלי רשת בפיקודים המרחביים לטפל באופן ראשוני באירועי סייבר ותקיפה קיברנטית של מערכות התקשוב בגזרה || „לצד עליה בכמות המערכות הטכנולוגיות בהן צה“ל משתמש יש גם עלייה בסיכונים לתקיפות סייבר“

לראשונה: תפקיד „מנהל אבטחת סייבר“ ייפתח בפיקודים המרחביים. קורס ההכשרה החדש יפתח בעוד כחודש, ויכשיר מומחי ניהול רשת מכוחות הקשר בגזרות השונות להתמודד ולתחקר אירועי סייבר וניטור רשתות. הקורס נועד להעניק לפיקודים המרחביים יכולת התמודדות עם אירועי סייבר ברמה בסיסית, במטרה למנוע את התפתחותם ולהגן על התשתיות הטכנולוגיות בשטח. הקורס יתקיים בבית הספר לסייבר שבבה“ד 7, ובמהלכו החיילים ילמדו לאתר אירועי סייבר, להתחיל את הטיפול בהם ובמקביל לתחקר אותם על מנת שיוכלו להעביר את המידע לגורמים מוסמכים יותר באגף התקשוב.

הקורס יצא לדרך מתוך הבנה כי כמות וחשיבות המערכות הטכנולוגיות בהן צה“ל עושה שימוש גדלה משמעותית. במציאות זו, קיים סיכון שמתקפת סייבר תפגע ביכולות השליטה והבקרה של הכוחות או ביכולות הקשר שלהם. על כן, החיילים שיבצעו את תפקיד מנהלי ההגנה בסייבר ימלאו חלק משמעותי בשמירת היכולת המבצעית של הלוחמים בשטח.

„תפיסת ההפעלה החדשה של צה“ל, בה התקשוב והטכנולוגיה תופסים חלק מהפכני בכל פעילות בשגרה ובחירום מחייבת אותנו לתת לפיקודים את הכלים לספק מענה ראשוני לאירועים קיברנטיים בעצמם“, הסביר ראש ענף תורה והדרכה באגף התקשוב, סא“ל דוד תפוחי. „צה“ל מטמיע מערכות טכנולוגיות מתקדמות לעיתים תכופות, ולצד העלייה ביכולותיו יש גם עלייה בסיכונים שצריך להיות מסוגלים לתת להם מענה“, הוא הוסיף.

כחלק מהתכנית הרב שנתית „גדעון“ והקמת זרוע הסייבר, נפתחים באגף התקשוב תפקידים חדשים. זאת בהתאם לעליית חשיבות הסייבר והתקשוב לפעילות ולאסטרטגיות המבצעיות של צה“ל. בשנה הקרובה ייפתחו כעשרה מקצועות נוספים.

Advertisements

Über Daniela Klette und Raymund Martini

http://dasmagazin.telavivpress.org
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.