צמודים ללוחמים: כ40 פרמדיקים חדשים יצטרפו ליחידות השונות

אחרי מסע של שנה וחודשיים, במהלכו למדו עד השעות הקטנות של הלילה את מקצוע הרפואה המבצעית, שילבו בין לימודים עיוניים מאתגרים לבין תרגילים בשטח – כ-40 פרמדיקים חדשים יסיימו היום את הכשרתם וישובצו ביחידות השונות בצה“ל

על מגרש המסדרים של בה“ד 10 יעמדו היום (רביעי) כ40 בוגרות ובוגרי קורס הפרמדיקים הצבאיים מספר 27. הקורס, שנחשב לאחד היוקרתיים והארוכים בצה“ל, אורך כשנה וחודשיים ובמהלכו לומדים החניכים את תורת הצלת החיים בשדה הקרב. „זאת חוויה מדהימה. למדנו המון – החל מחומר עיוני ועד התמודדות עם אירועים בבית חולים או בניידות מד“א“, מספרת חניכה בקורס, טוראי יובל אבני. „היו ימים שהייתי במשמרות של 24 שעות ברציפות. אלו דברים שאי אפשר לשכוח. אני בעצמי רציתי להיות לוחמת והקורס היה דרך מיוחדת לשלב לימודים מעניינים עם נושא הלוחמה“.

בחמישי האחרון, יצאו החניכים לתרגיל מסכם בבסיס האימונים של פיקוד המרכז בלכיש במהלכו הושם דגש לא רק על הפן הטיפולי אלא גם על הפן המבצעי – פלוגת הפרמדיקים דימתה כוח שמתקדם בתוך שטח אויב. „בסופו של דבר החניכים פה יתלוו לכוחות לוחמים- החל מגדודים סדירים וחטיבות ועד יחידות מיוחדות, בגלל זה אנחנו צריכים להכיר גם פעולות שמעבר לטיפול בפצועים ופעולות כירורגיות בשטח“, אומר מפקד הקורס, סגן עוז פולק. „מבחינתי, כמו שפרמדיק הוא מציל חיים ככה הוא גם צריך לדעת להילחם עם הגדוד שהוא נמצא איתו“.


הפרמדיקים בתרגיל. צילום: דובר צה“ל

לאחר סיום הקורס ישובצו הפרמדיקים החדשים של צה“ל במגוון מקומות, וישרתו בעיקר בתחנות איסוף גדודיות (תאג“דים) ויחידות טיפול נמרץ צבאיות (טנ“ץ), ויחלו במשימתם העיקרית- הצלת חיים. „זה אחד התפקידים הכי קרביים שבנות יכולות לשרת בו. בין אם זה אומר הצטרפות למעצר בשטחים ובין אם זה אומר התלוות לכוח במלחמה, הפרמדיקיות הצבאיות נמצאות בכל המקומות הכי מבצעיים בצה“ל והאופציה הזאת יכולה להיות התאמה מושלמת למי שמעוניינת בכך“, משתפת טוראי ענבר עדני שמסיימת את הקורס ושואפת להשתלב בחטיבת כפיר בגלל אופי הפעילות האינטנסיבי בשטחי יהודה ושומרון. לעומתה, טוראי אבני דווקא רוצה לשרת בגדוד ברדלס שהוקם לא מזמן. „מעבר לעובדה שמדובר בגדוד מעורב עם לוחמות ולוחמים, הפרמדיקים שיגיעו לשם יזכו להקים את התאג“ד. זאת אמנם משימה מאד מאתגרת אבל אני מאמינה שגם מאד מספקת למי שיזכה לעשות אותה“.

לדברי סגן פולק, הפרמדיקים נדרשים ללא מעט חוסן נפשי כמו גם חוסן פיזי. „מי שמגיע להיות פרמדיק צריך קודם כל להבין את האחריות שמוטלת עליו ואת ההשלכות של המעשים שלו“, הוא מסביר. „אני סומך על כל אחד מהחניכים שסיימו את הקורס, הם חבורה של האנשים המקצועיים ביותר והנכונים ביותר למשימה. אחרי כמה שנים בצבא, לא מעט מהן כפרמדיק בעצמי, להיות מפקד הקורס זה התפקיד שהכי מספק אותך באופן אישי. לדעת שאתה הולך ומשאיר אחרייך 40 פרמדיקים מקצועיים זאת התרומה הכי גדולה שיכולתי לתת לצה“ל“.

Advertisements

Über Daniela Klette und Raymund Martini

http://dasmagazin.telavivpress.org
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.